« Haberlere Dön

TÜDÖKSAD Çevre Ödülleri Sahiplerini BulduBu yıl birincisi düzenlenen TÜDÖKSAD Çevre Ödülleri, çevre dostu üretim yapan sanayi tesislerini ödüllendirdi. Saha ziyaretleri ile üretim tesisleri gezilen Erkunt Sanayi ” Enerji Verimliliği” çalışmalarında ödüle layık görüldü.

Tüm TÜDÖKSAD üyelerini kapsayan TÜDÖKSAD Çevre Ödülleri, Türkiye’de döküm sektörünün uluslararası standartlar ve mevzuatlara göre sürdürülebilir büyümesini sağlamayı, çevre yönetimini desteklemeyi ve çevre yönetimi uygulamalarında fark yaratan nitelikli, çevre dostu tesisleri ödüllendirmeyi ve tüm sanayi tesislerini bu yönde teşvik etmeyi amaçlıyor.

Metal talaşlarının ergitilerek geri dönüşümü, maça firelerinin reklamasyon ünitesinden geçirilerek üretimde tekrar kullanılması ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi kapsamında yürüttüğü enerji geri kazanım projeleri ile Şirketimiz, çevrenin korunması, hava, su, toprak, gürültü ve görüntü gibi alıcı ortam kirliliğinin azaltılmasını ve önlenmesini, atıkların kaynağında azaltılmasını, az atık üretilmesini, enerji ve hammaddenin verimli kullanılmasını sağlayarak “Enerji Verimliliği” çalışmalarıyla ödüle layık görülmüştür.