Erkunt, Otomotiv, Traktör ve İş Makinelerine yönelik gri ve sfero  pik parçalarda ham, işlenmiş ve komponent üretimi yapabilecek kabiliyet ve teknoloji ile prosesini donatmıştır. Lloyd’s Register tarafından da onaylanmış prosesi ile aynı zamanda denizcilik sektörünün de onaylı tedarikçisidir.

Kurulduğu ilk yıllardan bu yana Erkunt, sadece döküm parça üretmemiş, döktüğü parçaları işleyerek sektöründe fark yaratmıştır. Özellikle; motor bloğu, silindir kafası ve dişli kutusu gibi parçaların üretiminde uzmanlığı ve ileri teknolojisi ile tanınan Erkunt, ürünlerinin önemli bir kısmını işlenmiş olarak ihraç etmektedir.

Çalıştığı firmalarca çözüm ortağı olarak benimsenen Erkunt, yüksek ürün kalitesi, hassas toleranslarda işleme kabiliyeti, yüksek sevkiyat performansı, rekabetçi maliyet yapısı, farklı malzemelerde üretim yapabilme yeteneği, düşük teklif verme ve hızlı devreye alma süresi rakiplerinden ayrılmaktadır.

Teknolojik yatırımları ile Erkunt, kompleks parçaları yüksek hassasiyetle işleyen ve montaja hazır bitmiş parça üretebilen, Türk Döküm Sektörünün öncü firmalarından birisidir.